Finał WOŚP w Zabrzu. Rajd Renifera, koncerty w kinie ROMA, główne wydarzenie w CH Platan

Już tylko godziny dzielą nas od Wielkiego Finału 32. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Główne wydarzenia w Zabrzu zaplanowano tradycyjnie w CH Platan. Imprezie towarzyszą też inne eventy – sobotni Rajd Renifera, koncerty w kinie Roma, czy Bieg dla WOŚP.

W tym roku najgłośniejsza orkiestra świata gra pod hasłem „Tu wszystko gra! Ok!” i zbiera środki na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania oraz rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Zabrzański sztab WOŚP zaprasza wszystkich najmłodszych mieszkańców do odbycia wielkiej przygody pt. „WOŚP dla Dzieci – Dzieci dla WOŚP”.

Wielki Finał tegorocznej WOŚP rozpocznie się w CH Platan o godzinie 12:00. Dla odwiedzających uruchomionych zostanie kilkanaście atrakcji.

Będzie można m.in. skorzystać ze specjalnie przygotowanych stref – muzycznej, lokalnego rękodzieła, malucha czy gier wielkoformatowych. Dla spragnionych detektywistycznych emocji czynny będzie „Pokój zagadek”, dla fanów bańkowego szaleństwa – „zaczarowany świat baniek”, a dla aktywnych – mini park dmuchańców. Oczywiście nie zabraknie także strefy z gadżetami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Z kolei o godzinie 16:00 rozpocznie się część artystyczna zabrzańskiego finału 32. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Karolina Imiolska, Marketing Manager CH Platan. – O tej godzinie na naszym parkingu rozpocznie się pokaz walki Wikingów. Następnie będziemy świadkami m.in. pokazu Krzysztofa Drabika, zwycięzcy programu „Mam talent”, będą również występy Fundacji Dobrzy ludzie Dzieciom, zespołów Rezonans Con Tutti oraz Stonage Full of Sun. Standardowo o godzinie 20:00 odbędzie się „światełko do nieba”. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Zabrza do wspólnej zabawy i wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – dodaje.

Plan wydarzeń – CH Platan:

– 16:00 – pokaz walki Wikingów na parkingu CH Platan,
– 17:00 – występ Fundacji „Dobrzy ludzie Dzieciom,
– 18:00 – pokaz Krzysztofa Drabika,
– 19:00 – koncert Rezonans Con Tutti,
– 20:00 – Światełko do nieba,
– 20:30 – koncert Stonage Full of Sun,
– 21:30 – pokaz laserowy.

Rajd Renifera

Ósma edycja Rajdu Renifera odbędzie się w sobotę, 27 stycznia, a jego organizatorzy i uczestnicy będą wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14.00, na placu Warszawskim – wtedy też będą odbywały się zapisy. Wyjazd w trasę załóg zaplanowany jest na godzinę 15.00.

Szczegółowe informacje można znaleźć tu:

Rajd Renifera na placu Warszawskim. Impreza towarzyszy finałowi WOŚP, kto może wziąć udział?

Koncerty w kinie Roma

To nie koniec atrakcji w najbliższą sobotę. Sztab WOŚP Zabrze serdecznie zaprasza również na muzyczną podróż z okazji 32 Zabrzańskiego Finału WOŚP do Kina „Roma”. Start o godzinie 18:00. Na scenie zagrają: Andrzej Domżoł, zespół 418, TabulaRasa oraz CoverNostra. Szczegółowe informacje można znaleźć w wydarzeniu w portalu facebook.com.

Bieg dla WOŚP

Oprócz tego zabrzański Sztab WOŚP Zabrze oraz Bieg Pluszaka działający przy Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży „Wielka Flota Zjednoczonych Sił” organizuje VIII Zabrzański Bieg Orkiestrowy – „Bieg dla WOŚP”, który odbędzie się 27 stycznia. Zapisy online na wydarzenie zostały już zakończone (jest jeszcze opcja zapisania się na bieg w dniu zawodów). Szczegółowe informacje można znaleźć tu.

(żms)/UM Zabrze, mat. CH Platan