Rajd Renifera na placu Warszawskim. Impreza towarzyszy finałowi WOŚP, kto może wziąć udział?

Macie sprawny samochód albo motocykl? W sobotę, 27 stycznia, w Zabrzu odbędzie się 8. Rajd Renifera. Start i meta zlokalizowane będą na placu Warszawskim.

Rozpoczęcie imprezy już o godzinie 14:00. Rajd wspierać będzie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, której finał przypada dzień później – w niedzielę, 28 stycznia.

Tradycyjnie też wspomożemy zabrzańskie schronisko dla bezdomnych zwierząt PsitulMnie, dla którego jeden z naszych partnerów – Gabinet Weterynaryjny Vetmedica – zorganizuje zbiórkę. A przy okazji fantastyczny punkt zadaniowy – zapowiadają organizatorzy.

Program:

  • 14.00 – zbiórka uczestników na pl. Warszawskim w Zabrzu i rozpoczęcie zapisów (limit załóg: 40),
  • 14.45 – odprawa dla uczestników części rywalizacyjnej,
  • 15.00 – wyjazd załóg do punktów,
  • 17.00 – zakończenie ona rywalizacyjnego i przyjazd załóg na metę na pl. Warszawskim,
  • 18.00 – rozstrzygnięcie Rajdu Renifera,
  • 18.30 – zakończenie imprezy.

Na czym polega taki rajd?

Uczestnicy spotykają się w wyznaczonym miejscu. Po 45-minutowej zbiórce, zapoznaniu się ze sobą, wymianie numerów, „misiów” i koszulek rozpoczynają odprawę, w trakcie której każda załoga otrzyma mapę z punktami zadań, numer startowy identyfikujący dla organizatorów oraz kartę odpowiedzi. O wyznaczonej godzinie rozpocznie się dwugodzinne „okienko”, w którym uczestnicy będą zobowiązani do realizacji jak największej liczby punktów i dojechania na metę. W tym roku znów zawodnicy wystartują w jednej, wspólnej kategorii. Zwycięzcy zgarniają wszystko: puchar, nagrody i uściski.

Czy trzeba przyjechać Klasykiem?

Nie! Organizatorzy wracają do pierwotnej formuły Rajdu i absolutnie nie oczekują, by w imprezie udział miały brać tylko samochody zabytkowe. To impreza całkowicie otwarta dla wszystkich miłośników motoryzacji, bez względu na to, jakimi samochodami przyjadą.
W planie jest jednak wyróżnienie zespołu, który osiągnie najlepszy wynik samochodem wyprodukowanym w rocznikach do ‘90.

Co trzeba mieć, aby w pełni wziąć udział w imprezie?

Samochód lub motocykl, pojazd musi być sprawny. Konieczne jest więc aktualne badanie techniczne i opłacona polisa OC. Organizatorzy nie planują dokonywać kontroli, ale niewykluczone, że na imprezę zawitają funkcjonariusze policji, którzy mogą to zrobić.

Szczegółowe informacje znajdziecie w wydarzeniu w serwisie facebook.com.

(żms)
fot. UM Zabrze (arch.)