Co jedzenie ma wspólnego z mówieniem i czym karmić dzieci, by nie były otyłe? Konferencja w Zabrzu


Niebawem rozpocznie się VIII Regionalna Konferencja z cyklu “Psychologia a Medycyna” pt. „Zdrowy człowiek – zdrowy ruch – wsparcie działań promujących zdrowie z zakresu profilaktyki otyłości i nadwagi” oraz związane z nią zajęcia warsztatowe.

Wydarzenie zaplanowano we wtorek, 15 października, o godzinie 12:00 w Hotelu Diament przy ul. 3 Maja 122 a w Zabrzu.

Prelegenci skupią się w swoich wystąpieniach m.in. na odżywianiu dzieci i młodzieży, stylu żywienia w rodzinie czy też prostych krokach do zdrowia, szczupłej sylwetki i świetnego samopoczucia.


21 i 24 października, w siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu przy ul. 3 Maja 93 a, odbędą się zajęcia warsztatowe dla rodziców.

W trakcie pierwszego spotkania temat “Jedzenie a mowa” omówi Anna Małek-Sendra – logopeda w PPP, neurologopeda kliniczny, absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. “Jak zdrowo i łatwo zaplanować posiłki naszej pociechy” to tytuł warsztatu, który poprowadzi Paulina Jamróz – dietetyk kliniczny z wieloletnim stażem zawodowym, absolwentka dietetyki klinicznej, psychodietetyk, diet coach oraz autorka bloga Dietetycznie Zakręcona.

(żms)/UM Zabrze
fot. px