Znajomy córki okazał się złodziejem wynoszącym pieniądze z mieszkania. Zdradziła go ukryta kamera

Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradał swoich znajomych. Mężczyzna podczas jednej z wizyt zabrał komplet kluczy i pod nieobecność domowników „odwiedzał” mieszkanie kradnąc pieniądze.

21-latek podczas jednej z wizyt zabrał komplet kluczy i pod nieobecność właścicieli wielokrotnie kradł z mieszkania pieniądze. Kiedy domownicy zorientowali się, że z domu zaczyna ginąć gotówka, a śladów włamania nie było, w przedpokoju zainstalowali kamerę.

Już po kilku dniach kamera zarejestrowała zamaskowanego mężczyznę, który wchodzi do mieszkania pod nieobecność właścicieli. Natychmiast powiadomili o tym fakcie zabrzańską policję. Kryminalni podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Okazało się, że jest to znajomy jednej z córek.

Młody mężczyzna tylko od początku roku ukradł 1,9 tys. złotych, 740 dolarów i 200 euro. W trakcie policyjnych czynności policjanci ujawnili u niego skradzione z mieszkania klucze. Mężczyzna przyznał się do winy. Za kradzieże z włamaniem grozi mu teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.