Nietrzeźwy kierowca volvo dachował na DK 88. Samochodem podróżowało pięć osób

Kierujący Volvo na rejestracji z powiatu gliwickiego stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w jadącego z przeciwka opla po czym wpadł do rowu. Uczestnicy doznali na szczęście jedynie potłuczeń. Sprawca był po użyciu alkoholu zatrzymano mu prawo jazdy, a teraz odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w piątek popołudniu na drodze krajowej 88 w rejonie M1 w Zabrzu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volvo, który w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas uderzając w jadącego z przeciwka opla, po czym wpadł do rowu i dachował.

44 -letni sprawca kierował po użyciu alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało blisko 0,4 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy kategorii B. Samochodem Volvo podróżowało łącznie pięć osób, na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń i po badaniach osoby zostały zwolnione do domów.

Kierująca oplem, która doznała urazu ręki również po przeprowadzonych badaniach i udzielonej pomocy opuściła szpital. Za jazdę po użyciu alkoholu kierującemu grozi teraz kara aresztu oraz obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. (KMP Zabrze)