Zabrzanie wybrali nową Prezydent Miasta. Agnieszka Rupniewska zdobyła blisko 58 % głosów

Agnieszka Rupniewska z komitetu Koalicji Obywatelskiej wygrała II turę wyborów na urząd Prezydenta Miasta w Zabrzu. Zdobyła 57,85 % głosów.

Dokładnie 24 766 osób zagłosowało na kandydatkę reprezentującą zmianę w zabrzańskim magistracie. Dotychczasowa prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, cieszyła się poparciem nieco ponad 18 tysięcy wyborców (42,15 %). Frekwencja wyniosła 36,42 %.

Blisko połowa Zabrzan biorących udział w wyborach postanowiła obdarzyć mnie zaufaniem, oddając swój głos. Dziękuję każdemu z Państwa. Wyrazy wdzięczność kieruję także do wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w naszą kampanię – napisała Mańka-Szulik w mediach społecznościowych.

Z kolei wyłoniona w głosowaniu na urząd Prezydenta Miasta Zabrze Agnieszka Rupniewska bardzo zwięźle podsumowała swoje wyborcze zwycięstwo. – Dziękuję. Do zobaczenia w Nowym Zabrzu – napisała w internetowym wpisie.

Warto przypomnieć, że w 2018 roku, w wyścigu do fotela prezydenta w Zabrzu również spotkały się Małgorzata Mańka-Szulik i Agnieszka Rupniewska. Wówczas zabrzanie w większości opowiedzieli się za dotychczasową prezydent, za którą opowiedziało się 51,59 % wyborców. Rupniewska zdobyła 48,41 % głosów.

Wybory prezydenckie w Zabrzu wygrała Małgorzata Mańka-Szulik

(żms)