Zmiany w komunikacji miejskiej w związku z Tour de Pologne. Wyścig w naszym mieście już w niedzielę

Organizacja Tour de Pologne wiąże się z wprowadzeniem licznych zmian w ruchu ulicznym. Zarząd Transportu Metropolitalnego musi dostosować kilkadziesiąt rozkładów jazdy do przejazdu kolarzy. Największe modyfikacje czekają na mieszkańców m.in. Katowic, Zabrza, Mysłowic i Tychów.

Warto, więc wcześniej zaplanować podróż i zapoznać się z informacjami, które kierowane są do pasażerów na wiele sposobów.

Podczas tegorocznej edycji wyścigu na obszarze Metropolii odbędzie się 6. i 7. etap zawodów. Trasa zmagań sportowców obejmuje kilkanaście miejscowości, co za tym idzie, konieczna jest zmiana organizacji komunikacji miejskiej.


Eksperci z ZTM, jak co roku, pracują nad zmianami w rozkładach jazdy, tak by utrudnienia związane z jedną z największych imprez sportowych w regionie były jak najmniej odczuwalne dla pasażerów. Chcemy zapewnić dogodny transport i najlepsze połączenia użytkownikom komunikacji zbiorowej, pomimo licznie zamykanych ulic. Wprowadzimy kilkadziesiąt modyfikacji, które konsultowaliśmy zarówno z organizatorem wyścigu, jak i z policją – przekonuje Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Zmiany w Zabrzu w najbliższą niedzielę

15 sierpnia odbędzie się 7. etap zmagań kolarzy, który wiąże się ze zmianami w komunikacji zbiorowej na obszarze Zabrza, Gierałtowic, Ornontowic, Orzesza, Łazisk Górnych, Wyr, Mikołowa, Tychów, Mysłowic, Lędzin i Chełmu Śląskiego. Ogólnie utrudnienia potrwają od ok. 14:00 do ok. 15:30. Zmienią się trasy przejazdów poszczególnych linii i obsługa przystanków.

Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w komunikacie na stronie ZTM – kliknij tutaj.

Wyścig Tour De Pologne wiąże się również ze zmianami w organizacji ruchu. Więcej na ten temat pisaliśmy w osobnym artykule – TU.

(żms)
fot. Sz. Gruchalski/TdP