Tour de Pologne w Zabrzu pojedzie inaczej, niż w latach poprzednich. Będą zmiany w organizacji ruchu

fot. T. Gruchalski (arch. TdP)

To wydarzenie, jak co roku, wywoła jednodniowe, drogowe zamieszanie. 15 sierpnia (niedziela) na terenie Zabrza rozpocznie się VII etap wyścigu Tour de Pologne. Trasa konkurencji będzie przebiegała inaczej niż w poprzednich latach.

Tym razem bowiem impreza zaczyna się, a nie kończy w naszym mieście.

Start wyścigu został zaplanowany na godzinę 14:50. Rywalizacja rozpocznie się od przejazdu honorowego z ulicy Roosevelta przy parkingu Stadionu im. Ernesta Pohla i dalej ulicami: Gen. de Gaulle’a – Korfantego do skrzyżowania z Gdańską, gdzie na rondzie nastąpi nawrót peletonu i jazda z powrotem Korfantego – Gen. de Gaulle’a – Winklera – Makoszowską. W ciągu ulicy Makoszowskiej w rejonie dawnej Koksowni Makoszowy o godzinie 15:10 nastąpi start ostry wyścigu, który następnie przejedzie ulicą Legnicką w kierunku Przyszowic.


W tym dniu wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • W godzinach 6:30 – 19:00 całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów będzie ulica Roosevelta na odcinku od ronda przy Piłsudskiego do skrzyżowania z Damrota. Objazd zamkniętego odcinka ulicy Roosevelta będzie się odbywał w obydwu kierunkach ulicami: Damrota – Olimpijską – Piłsudskiego.
  • W ciągu ulicy Damrota na odcinku od skrzyżowania z Roosevelta do skrzyżowania z Chłopską zabronione będzie parkowanie pojazdów (na jezdni i na chodniku).
  • Na czas przejazdu wyścigu (w godzinach 14:50 – 15:20) będzie następowało krótkotrwałe wstrzymywanie ruchu na trasie przejazdowej i na skrzyżowaniach z nią połączonych. Kierowanie ruchem będzie prowadzone przez funkcjonariuszy policji, straży miejskiej oraz osoby do tego uprawnione. MZDiII prosi o ostrożną jazdę i stosowanie się do zaleceń odpowiednich służb.

Trasa 78 Tour de Pologne przebiega również przez miasta ościenne, co będzie miało wpływ na zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji publicznej na liniach obsługujących Zabrze. Szczegółowych informacji o kursowaniu autobusów komunikacji publicznej udzieli Zarząd Transportu Metropolitalnego, o czym będziemy informować w osobnym artykule

(żms)/MZDiII (FB)