Zderzenie pojazdów na DK 88, dwie osoby zakleszczone. Pięcioro poważnie poszkodowanych

Na zabrzańskim odcinku DK 88 doszło do wypadku, wskutek którego 5 osób z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitali. Droga przez kilka godzin była zablokowana.

Do zdarzenia doszło w środę około 20:00 na pomiędzy zjazdami na ulicę Mikulczycką a Tarnopolską.

– Po przybyciu na zdarzenia stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie 5 osób, w tym jedna nastolatka. Wszyscy uczestnicy zdarzenia znajdowali się w pojazdach, dwie osoby były zakleszczone – informuje zabrzańska straż pożarna.

Natychmiast przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i udzieleniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Podjęto decyzję o użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego

– kontynuuje PSP Zabrze.

Po dotarciu do zakleszczonych osób oraz pozostałych uczestników zdarzenia będących w samochodach, poszkodowanych przekazano zespołom ratownictwa medycznego. Strażacy przystąpili do zabezpieczenia wycieków płynów eksploatacyjnych w rozbitych samochodach. Podczas działań ratowniczo-gaśniczych droga krajowa nr 88 została zamknięta w obu kierunkach.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letnia kierująca samochodem renault jadąc w kierunku Bytomia, zjechała na przeciwległy pas jedni i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka citroenem, którym kierował 46-latek – relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze. Kierujący pojazdami byli trzeźwy.

Przy okazji okazało się, że 35-letni pasażer renault był poszukiwany w celu odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności.

Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, funkcjonariusze straży pożarnej i ratownicy medyczni. Droga w obu kierunkach została odblokowana o godzinie 23:22 – dodaje Bijok.

Na miejscu pracowała policja, zespoły ratownictwa medycznego oraz pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej – łącznie 15 strażaków.

(żms)/PSP, KMP Zabrze