Zbiórka funduszy na zakup środków ochrony dla Izby Przyjęć Oddziałów dla Dzieci Szpitala Klinicznego


Personel Izby Przyjęć Oddziałów dla Dzieci Szpitala Klinicznego w Zabrzu założył zbiórkę funduszy na zakup środków ochronnych i dezynfekcyjnych. Medycy obawiają się, że gdy nastanie szczyt zachorowań, tego rodzaju rzeczy będzie brakowało.

Jak wiecie zasoby szpitala tj. odzież ochrona, maseczki, rękawiczki i artykuły do dezynfekcji stale maleją. Najgorszy czas epidemii Koronawirusa według opinii epidemiologów najprawdopodobniej dopiero przed nami. Każdy z nas chce wykonywać swoją prace w komforcie psychicznym z myślą, że niczego nam nie zabraknie, a zasady bezpieczeństwa zostaną zachowane najbardziej jak to możliwe – czytamy w opisie zbiórki w serwisie zrzutka.pl.

Zostawiamy w domu nasze rodziny, naszych najbliższych, by nieść Wam pomoc. Tu chodzi o NASZE wspólne dobro, jakim jest zdrowie

– podkreśla personel Oddziału dla Dzieci Szpitala Klinicznego.


Medycy proszą o wsparcie finansowe, a w razie braku możliwości dokonania wpłaty, o udostępnienie zbiórki.

Wśród rzeczy, które zostaną zakupione z pozyskanych funduszy są: maseczki ochrony osobistej i dedykowane do nich filtry, ubrania ochronne, środki do dezynfekcji, a także pralka i suszarka na odzież, dzięki której personel będzie mógł na miejscu prać odzież, w której pracuje, bez wnoszenia jej do domu.

Sprzęt ten pomagał będzie całemu personelowi Izby Przyjęć Dzieci, który walczy na pierwszej linii frontu. Poprawi to również bezpieczeństwo NASZYCH MAŁYCH PACJENTÓW – zapewniają pracownicy Szpitala Klinicznego.

(nmm)
fot. mat. organizatora