Zawody strażackie i festyn z zabawą taneczną w Grzybowicach. W planie gry i zabawy z nagrodami

fot. zdj. poglądowe/px

Miejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta Zabrze oraz Festyn Strażacki odbędą się w sobotę, 21 września. Konkurencje rozpoczną się o godzinie 12:00 na boisku sportowym KS Społem w Grzybowicach (ul. Traktorzystów 1).

W zawodach udział wezmą drużyny seniorskie i młodzieżowe z OSP Makoszowy, Kończyce, Grzybowice i Mikulczyce. Do rywalizacji staną cztery drużyny seniorów i trzy młodzieżowe. Przewidziano dwie konkurencje. Pierwsza to sztafeta strażacka, w której pałeczką będzie prądownica (końcówka węża gaśniczego).

Strażacy będą musieli pokonać wiele przeszkód: płotki, dwumetrowy mur, równoważnię czy wykonać skok w dal.

Druga konkurencja to ćwiczenia bojowe. Grupa strażaków musi uruchomić pompę, rozwinąć linie gaśnicze, podpiąć i uruchomić rozdzielacze i prądownice i wreszcie strumieniem wody trafić do celu.

O godzinie 15:00 zaplanowano wręczenie nagród oraz ślubowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Godzinę później rozpocznie się Festyn Strażacki dla mieszkańców Zabrza.

W programie zaplanowano gry i zabawy dla dzieci, event siłowni RESHAPE, a także dobrze zaopatrzony bufet.

Organizatorami wydarzenia są: Zarząd Miejski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zabrzu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, Ochotnicza Straż Pożarna w Grzybowicach oraz Urząd Miejski w Zabrzu. Wstęp Wolny.

(żms)/UM Zabrze