Zabrzanka z tytułem Miss Polski 2019. Co wiemy o Magdalenie Kasiborskiej?

Finalistki konkursu. fot. slaskie.pl

W weekend odbył się w Katowicach „Festiwal Piękna 2019”. W trakcie wydarzenia poznaliśmy tegoroczną Miss Polski, którą została Magdalena Kasiborska z Zabrza. Ceremonia finałowa 30. edycji konkursu została zorganizowana w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Do walki o tytuł i koronę Miss Polski 2019 stanęły 24 finalistki.

Co wiadomo o zwyciężczyni? Jak dowiadujemy się ze strony Polsat News, Magdalena Kasiborska rozpoczęła studia na kierunku kosmetologia, jednak w dalszej perspektywie zamierza podjąć naukę w kierunku medycznym. Wśród jej pasji wymieniany jest sport, muzyka i taniec. Zabrzanka przez 8 lat trenowała taniec towarzyski, gra także w tenisa ziemnego. Oprócz tego wyłoniona w niedzielę Miss Polski 2019 uczęszcza do szkoły wokalnej oraz gra na fortepianie.


Impreza z tradycjami

Województwo Śląskie było głównym parterem imprezy. Jubileuszową edycję poprowadziła Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz. Oprócz samej gali mieli szansę posłuchać występów muzycznych gwiazd: Kombii, Grzegorza Hyżego i Sylwii Grzeszczak.

Konkurs Miss Polski to najbardziej rozpoznawalna marka na rynku. Organizatorzy wydarzenia prowadzą aktywną działalność charytatywną i rozbudowują formę konkursu oraz dbają o jego interesujący przebieg. Wszystko to wpływa na stabilny rozwój i silną pozycję konkursu zarówno w kraju jak i na świecie. Konkurs odbywa się etapowo. Eliminacje organizowane są na poziomie regionalnym, następnie zwyciężczynie regionów, wicemiss i zaproszone Panie biorą udział w ćwierćfinale, a następnie w półfinale. Wyłonione finalistki rozpoczynają zmagania o tytuł najpiękniejszej. Od lat finał konkursu organizowany jest w telewizji Polsat i należy do jednego z najlepszych wydarzeń telewizyjnych w Polsce, którego oglądalność sięga 4 milionów widzów.

(żms)/śląskie.pl/Polsat News
fot. Śląskie.pl (Dorota Tyszka, Tomasz Żak)