Uszkodził cudze auto, ocenił szkody i odjechał. Mógł załatwić to z policją anonimowo, nie skorzystał (TV)

AKTUALIZACJA: Po opublikowaniu pełnego wizerunku, uwieczniony na zdjęciach mężczyzna sam zgłosił się do policji.

Dwa tygodnie temu na stronie policji opublikowano zdjęcia mężczyzny, wtedy jeszcze z zamazaną twarzą, który uszkodziwszy cudze auto, odjechał z miejsca zdarzenia. Miał szansę załatwić sprawę polubownie i anonimowo, nie zgłosił się jednak w wyznaczonym czasie.

Skoro nie skorzystał z danej mu możliwości, teraz jego wizerunek ma okazję zobaczyć każdy mieszkaniec Zabrza (i nie tylko).

Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 24 listopada około godziny 15:00 na Placu Krakowskim, gdzie kierowca opla podczas parkowania uszkodził samochód marki renault. Jeżeli rozpoznają Państwo mężczyznę na nagraniu, prosimy o kontakt z zespołem ds. wykroczeń zabrzańskiej komendy tel. 47 8543 200, 47 8543 267, lub najbliższą jednostką policji – apeluje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Z nagrania z monitoringu wynika, iż kierowca miał świadomość, że podczas parkowania uszkodził inny samochód, ponieważ po kolizji wyszedł ze swojego samochodu, sprawdzając uszkodzenia.

Pomimo to odjechał z miejsca zdarzenia, nie zostawiając żadnego kontaktu do siebie.

Czynności w sprawie prowadzą policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Policjanci dążą do ustalenia tożsamości widocznego na nagraniu mężczyzny. Jeżeli rozpoznają państwo mężczyznę na nagraniu, prosimy o kontakt z zespołem ds. wykroczeń zabrzańskiej komendy tel. 47 8543 200, 47 8543 267, lub najbliższą jednostką policji – apeluje rzecznik zabrzańskiej policji.

(żms)/KMP Zabrze
fot., wid. KMP Zabrze