Usiłowanie zabójstwa w Mikulczycach. 68-latek został tymczasowo aresztowany

W trakcie awantury zaatakował swoją konkubinę nożem kuchennym – 68-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa, decyzją sądu tymczasowo trafił do aresztu. grozi mu nawet dożywocie.

Do zdarzenia doszło wieczorem w piątek, 14 czerwca, w jednym z mieszkań na terenie Mikulczyc.

Mundurowi na miejscu pojawili się bardzo szybko i ustalili przebieg zdarzenia oraz zatrzymali podejrzanego 68-latka. Pokrzywdzona, po udzieleniu jej pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego, została przetransportowana do szpitala. Obecnie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Policjanci ustalili, że w przeszłości był notowany za przestępstwa z użyciem przemocy oraz znęcanie się nad pokrzywdzoną

– dodaje rzecznik policji.

Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa, znęcania się fizycznego i psychicznego oraz kierowania gróźb karalnych. W niedzielę zabrzański sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec 68-latka 3-miesięcznego aresztu tymczasowego.

Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegóły przebiegu zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu – podsumowuje Bijok.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze