Strefa wypoczynku w Centrum Integracji Osiedla Kotarbińskiego. Obiekt oddano do użytku

Inwestycja „Strefa wypoczynku w Centrum Integracji Osiedla Kotarbińskiego w Zabrzu”, zrealizowana w ramach VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego, została ostatnio zakończona. Oddany do użytkowania obiekt zlokalizowany jest w sąsiedztwie ul. Marii Curie-Skłodowskiej.

W pobliżu zrealizowanych w ubiegłych latach obiektów, powstałych również w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego (plac zabaw, siłownia i WC), wykonano okrągły plac o średnicy około 12 metrów z usytuowanym w środku klombem z dekoracyjnym kamieniem i naturalną kompozycją roślin. Na obrzeżach placu rozmieszczono cztery ławki, cztery kosze na śmieci, dwa stoliki do gry w szachy z siedzeniami oraz stół do gry w piłkarzyki.

Do “strefy” prowadzą dwa chodniki z pergolami obsadzonymi roślinami pnącymi. Dookoła placu i obok chodników wykonano rabaty obsadzone krzewami ozdobnymi i bylinami.

Nawierzchnię obiektu wykonano z dwukolorowej kostki betonowej z szeroką fugą mineralno-żywiczną przepuszczającą wodę. Oświetlają go dwie latarnie.


Całkowity koszt inwestycji (wraz z opracowaniem dokumentacji i nadzorem inwestorskim) wynosił ok. 139 tys. złotych brutto. Roboty realizowane były w okresie od 25 marca do 6 lipca.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze