Sterylizatory ELZAB dezynfekują powietrze w Urzędzie Miejskim. Zakupiono kolejne urządzenia

Władze miasta Zabrze zadecydowały o kupnie kolejnych 4 sterylizatorów powietrza wyprodukowanych w zabrzańskim zakładzie ELZAB. Urządzenia dezynfekują powietrze w Sali Obsługi Klienta oraz w kasie Urzędu przy ul. Wolności 286.

Przypomnijmy, że jeden z pierwszych wyprodukowanych sterylizatorów został wręczony prezydent Zabrza podczas spotkania z zarządem firmy na początku grudnia.

Urządzenia usuwają do 99% wirusów, bakterii i grzybów z powietrza, wykorzystując światło UV-C zalecane przez WHO do walki z Covid-19.

Dwa filtry węglowe zapewniają zmniejszenie ilości zanieczyszczeń stałych znajdujących się w powietrzu. Dzięki użytej osłonie sterylizator jest całkowicie bezpieczny dla otoczenia, może pracować w obecności ludzi w placówkach usługowych i handlowych oraz w miejscach takich jak urzędy, przychodnie, gabinety kosmetyczne, hotele, przedszkola i szkoły.


Sterylizator powietrza Care SP1 UV-C jest odpowiedzią firmy z Zabrza na zapotrzebowanie rynku w czasie pandemii. Produkt został zaprojektowany z myślą o miejscach, w których w jednym czasie przebywa duża liczba osób i zwiększa się ryzyko zakażenia. Dzięki swojej konstrukcji oraz zastosowanych rozwiązaniach zapewnia przestrzeń wolną od wirusów.

(żms)/(mat. pras.)
fot. mat. pras. ELZAB