Sterylizator powietrza w Sali Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego. Usuwa do 99 proc. bakterii i wirusów

fot. UM Zabrze

Firma ZUK ELZAB S.A. przekazała miastu sterylizator powietrza. Urządzenie zostanie umieszczone w Sali Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. Wolności 289.

Do uroczystego przekazania doszło w środę, 2 grudnia, w sali historycznej Ratusza. W spotkaniu udział wzięli: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Zabrzu Artur Nowakowski, prezes zarządu ZUK ELZAB S.A. Bartosz Panek oraz wiceprezes Jerzy Popławski.

Urządzenie zostało zaprojektowane i wyprodukowane w zabrzańskim ElZAB-ie. Firma opracowała i wyprodukowała zabójczy dla wirusów sterylizator, który w bezpieczny sposób wykorzystuje światło lampy UV.

Przepływowy sterylizator powietrza Care SP1 UV-C usuwa do 99 proc. bakterii, wirusów i grzybów. Posiada wysokiej jakości świetlówkę emitującą promienie UV-C, która gwarantuje skuteczność działania sterylizatora. Dwa filtry węglowe zapewniają zmniejszenie ilości zanieczyszczeń stałych znajdujących się w powietrzu.


Dzięki użytej osłonie jest całkowicie bezpieczny dla otoczenia – może pracować w pomieszczeniu, w którym przebywają ludzie. Nie przeszkadza w pracy – natężenie dźwięku wynosi zaledwie 48 dBA. Sterylizuje do 35m3 powietrza na godzinę.

Sterylizator powietrza Care SP1 UV-C znajdzie swoje zastosowanie zarówno w takich miejscach jak urzędy, biura, sale konferencyjne i szkoleniowe, jak i przychodnie, przedszkola i szkoły, lokale gastronomiczne oraz gabinety kosmetyczne.

ELZAB to firma z doświadczeniem

ELZAB Spółka Akcyjna oferuje unikalny na polskim rynku pakiet usług. Ponad 50-letnie doświadczenie w projektowaniu urządzeń o złożonej technologii (elektronika, informatyka, mechanika) łączy z potencjałem produkcyjnym zdolnym obsłużyć duże zamówienia kontraktowe i kooperacyjne, w krótkich terminach realizacji, w powtarzalnej jakości.

W Polsce ELZAB SA jest jednym z głównych producentów kas i drukarek fiskalnych. W ciągu ostatnich 26 lat do sklepów trafiło ponad milion urządzeń, a marka ELZAB stała się synonimem solidności i jednym z najlepiej identyfikowanych brandów branży.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze