Rusza budowa ronda na zbiegu ulic Piłsudskiego i Roosevelta. Nie obejdzie się bez utrudnień

Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ulic Roosevelta i Piłsudskiego. Z tego powodu od poniedziałku komunikacja miejska będzie kursowała w zmieniony sposób, od środy natomiast zostanie wprowadzona w rejonie prac tymczasowa organizacja ruchu.

Do sierpnia 2020 roku obok Areny Zabrze ma pojawić się rondo. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROGOPOL-ZW”. Umowa na realizację tego zadania została podpisana w grudniu. Koszt robót to blisko 8 mln złotych.

Przy okazji budowy ronda, projekt przewiduje także przebudowę i wykonanie: chodników, ścieżek rowerowych, miejsc postojowych, oświetlenia ulicznego oraz odwodnienia.

Schemat organizacji ruchu na czas budowy ronda Roosevelta-Piłsudskiego (w formacie pdf, kliknij w link)


Ze względu na inwestycję i związane z nią objazdy, nastąpi zmiana w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Metropolitalnego przekazał, iż w okresie od 3 lutego (poniedziałek) do około 30 kwietnia 2020 r. linie autobusowe w tym rejonie będą funkcjonowały zgodnie z poniższymi wytycznymi.

Autobusy linii okrężnej nr 720 będą kursowały bez zmiany tylko w relacji Zabrze Goethego – 3 Maja Szpital – Ślęczka – Stadion – Webera – Plac Słowiański – Trocera, ale bez obsługi przystanku Zabrze Ogród Botaniczny [NŻ].

Autobusy linii okrężnej nr 720 będą kursowały trasą objazdową w kierunku przeciwnym, z przebiegiem od ulicy Trocera ulicami: Wolności, de Gaulle’a i Roosevelta do ulicy św. Józefa, bez obsługi przystanków: Zabrze Plac Słowiański, Zabrze Webera, Zabrze Ogród Botaniczny [NŻ] i Zabrze Stadion.

W zamian linia będzie obsługiwała wszystkie istniejące przystanki autobusowe na trasie objazdu: Zabrze Damrota, Zabrze Urząd Stanu Cywilnego, Zabrze Komenda Policji, Zabrze Politechnika Śląska i Zabrze Kościół Św. Józefa.

Autobusy linii nr: 32, 32N i 932 w obu kierunkach będą kursowały odcinkiem ulicy Roosevelta bez obsługi przystanku Zabrze Stadion w kierunku centrum miasta.

(żms)/MZDiII Zabrze, ZTM
fot. scr.