Przemoc psychiczna i fizyczna miała trwać od 13 lat. Zakończyła ją policyjna interwencja

45-letni mężczyzna, który znęcał się nad swoją żoną, został zatrzymany przez policjantów z drugiego komisariatu. Decyzją prokuratury podejrzany został objęty policyjnym dozorem, ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz kontaktowania się z kobietą.

Mężczyzna zatrzymany został podczas interwencji mundurowych, gdy będąc nietrzeźwym, wszczął kolejną awanturę ze swoją żoną, a dodatkowo w mieszkaniu rozpylił gaz pieprzowy.

W trakcie swoich czynności policjanci ustalili, że 45-latek będąc pod wypływem alkoholu, wszczyna regularnie awantury ze swoją żoną. Taka sytuacja miał trwać już od 13 lat. Podczas licznych awantur miało dochodzić do przemocy fizycznej i psychicznej. Zbieraniem materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z zabrzańskiej dwójki – informuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Zatrzymany usłyszał zarzut dotyczący znęcania psychicznego oraz fizycznego. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji. Podejrzanego obowiązuje również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakaz opuszczenia mieszkania. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze