Przed nami 13. Noc Teatrów Metropolii. Co z tej okazji przygotował Teatr Nowy w Zabrzu?

13. edycja Nocy Teatrów Metropolii odbędzie się w sobotę, 9 września. 14 teatrów, w 8 miastach, w tym w Zabrzu, zaprezentuje aż 24 spektakle i zaprosi na ponad 50 atrakcji specjalnych.

Podczas tegorocznego wydarzenia nie może zabraknąć przedstawień w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Zabrzu i dodatkowych niespodzianek, przygotowanych przez zabrzańską instytucję kultury.

Pierwsza z atrakcji rozpocznie się już o godzinie 10:00. Teatr zaprasza całe rodziny na kreatywne zajęcia pn. „BAJTLE DO TEATRU„. Podczas warsztatów rodzice będą mogli spędzić radośnie czas ze swoimi pociechami w teatralnej przestrzeni artystycznej świetlicy.

Kolejnym punktem dla najmłodszych podczas 13. edycji Nocy Teatrów Metropolii będzie „BAJKOWA SOBOTA”. Spotkanie odbędzie o godzinie 17:00.

Prowadzone będzie w tematyce najnowszej bajki wystawianej w Teatrze Nowym „Niesamowite przygody skarpetek” w reżyserii Zbigniewa Stryja. Podczas rozśpiewanych i roztańczonych zajęć, uczestnicy poznają inne, nieznane dotąd przygody skarpetek. Kolejną atrakcją będzie możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z kultowymi, spektaklowymi Skarpetkami. Bilet na wydarzenie kosztuje symboliczną złotówkę.

O godzinie 19:00 odbędzie spotkanie już z dorosłymi fanami teatru. „RODZICE NA SPEKTAKLU, WIĘC BAJTLE DO TEATRU” to cykl adresowany do rodziców, którzy oglądają spektakl, a ich dzieci bezpiecznie spędzają czas w świetlicy teatralnej, pod bacznym okiem wyspecjalizowanej kadry. W ten wieczór, na głównej scenie aktorzy Teatru Nowego wystawią wysmakowaną komedię pt.: „Historie łóżkowe”. Jest, to jedna z najlepszych, błyskotliwych i najczęściej wystawianych komedii kanadyjskiego autora Norma Fostera, w której mamy okazję poznać przezabawne losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie.

Sześć różnych scen, w różnych pokojach, rożnych ról i aktorskich kreacji… dla których wspólne staje się .. łóżko. Jest to spektakl, który nie tylko widzów rozbawi, ale również nastroi do rozważań na temat związku, życia i…tak ważnej dla wszystkich – miłości.

W rolach głównych wystąpią: Jakub Piwowarczyk, Marian Wiśniewski, Danuta Lewandowska, Mateusz Lisiecki – Waligórski, Anna Konieczna, Zbigniew Stryj, Dagmara Noszczyk.

„ŁÓZKO CI HISTORIĘ OPOWIE” – to już ostatnie wydarzenie przygotowane przez Teatr Nowy z okazji 13. Nocy Teatrów Metropolii. O godzinie 21:00 i 23:00 warto wziąć udział w fabularyzowanym zwiedzaniu teatru. Pozostając w temacie…łóżka, poznacie tajniki pracy w teatrze, zobaczycie to, co dla „ zwykłego: widza jest niewidoczne i wprowadzimy w magiczny świat teatralnego sacrum. Bilet na wydarzenie kosztuje symboliczną złotówkę.

Bilety dostępne na stronie – www.teatrzabrze.pl

*Ilość miejsc ograniczona – rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 723 331 007

Podobnie jak w latach ubiegłych, na wydarzenia Nocy Teatrów Metropolii, można dojechać za darmo publiczną komunikacją. Autobusem, tramwajem, trolejbusem pojedziecie bezpłatnie, pod warunkiem, że będziecie mieć ze sobą specjalny kupon.

Kupon można wydrukować lub pobrać na telefon ze strony: www.nocteatrowmetropolii.pl Tam też można znaleźć więcej informacji na temat 13. Nocy Teatrów Metropolii.

(żms)/UM Zabrze