Przebudowy torowisk tramwajowych w Mikulczycach, na Zaborzu oraz w centrum dobiegają końca

Na remontowanych zabrzańskich torowiskach 18 września zostanie przywrócony ruch tramwajów. W środę odbędą się przejazdy techniczne, a od najbliższego poniedziałku planowane jest przywrócenie połączeń na odcinkach w Mikulczycach, na Zaborzu oraz w centrum przy ul. Wolności.

Dotyczy to linii nr 2, 3, 4 i 5, a oprócz tego wydłużona zostanie linia nr 10, która od Bytomia dojedzie do pętli Lompy w Zabrzu.

To oznacza, że inwestycje związane z przebudową torowiska tramwajowego w centrum miasta, Mikulczycach oraz na Zaborzu zbliżają się do końca. Tramwaje Śląskie poinformowały jednak, że prace przy asfaltowaniu ul. Wolności jeszcze trwają.

W tym tygodniu odbędą się jazdy próbne przed wznowieniem ruchu tramwajowego. Tym samym wszystkie trzy odcinki torowisk, na których obecnie wstrzymany jest ruch, od najbliższego poniedziałku – 18 września – zostaną przywrócone do ruchu

– przekazuje miasto.

Tramwaje Śląskie informują ponad to, że zasadnicze prace budowlane w Mikulczycach zostały ukończone, a wykonawca zgłosił inwestycję do odbioru – czytamy na stronie magistratu.

Jeśli chodzi o remont torowiska tramwajowego w Zaborzu termin zakończenia inwestycji zaplanowano na 20 października. Ostatnie tygodnie przeznaczone zostaną na prace wykończeniowe i porządkowe – co ważne – przy zachowaniu ruchu tramwajów.

W centrum Zabrza generalny wykonawca realizuje ostatni fragment inwestycji – od skrzyżowania z ul. Miarki do skrzyżowania z ul. gen. de Gaulle’a – gdzie ułożone jest już torowisko w płytach prefabrykowanych. Od poniedziałku przystąpiono do wykonania warstwy ścieralnej jezdni, a następnie prowadzone będą prace wykończeniowe i porządkowe – informuje UM Zabrze.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze