AKTUALIZACJA. Pożar dachu w znanej zabrzańskiej restauracji. Na miejscu trwają działania straży pożarnej

W restauracji Pod Kasztanami doszło do pożaru. Służby zawiadomiono we wtorek, we wczesnych godzinach porannych. Na miejscu nadal prowadzone są działania straży pożarnej.

Przed godziną 7:00 zabrzańscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze poddasza w restauracji przy ul. Wolności 190 w Zabrzu. Ewakuowano dwie osoby z budynku, które nie wymagały pomocy medycznej – przekazał st. kpt. Wojciech Strugacz, rzecznik PSP w Zabrzu.

Strażacy szybko opanowali sytuację, podając dwa prądy wody w natarciu na palącą się konstrukcję dachu. Nadal trwają prace rozbiórkowe.

*** AKTUALIZACJA ***

Po godzinie 11:00 Restauracja Pod Kasztanami odniosła się w mediach społecznościowych do tej sprawy. W Internecie zaczęły się bowiem pojawiać głosy, dotyczące tego, że planowane tam imprezy (jak m.in. Andrzejki) zostaną odwołane. Nic takiego nie nastąpi.

– Z uwagi na zaistniałą sytuację wyłączamy z użytku działalności SALE KOMINKOWĄ. Wszystkie przyjęcia będą odbywane na innych salach. Za utrudnienia przepraszamy – czytamy w internetowym wpisie.

(żms)/PSP Zabrze
fot. PSP Zabrze