Potrącenie na pasach przy placu Teatralnym. Poszkodowana z urazem kręgosłupa trafiła do szpitala

Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została 30-latnia mieszkanka Zabrza. Do zdarzenia doszło w poniedziałek przy Placu Teatralnym.

Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący samochodem marki Toyota 72-latek, nie zauważył przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety. Z urazem kręgosłupa, bioder i ogólnymi obrażeniami poszkodowana trafiła do zabrzańskiego szpitala. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki.

Policja apeluje o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych. – Kierując pojazdem, zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych. Będąc pieszymi, pamiętajmy o stosowaniu się do sygnalizatorów świetlnych, a korzystając z przejścia dla pieszych, upewnijmy się, że kierujący pojazdem zatrzyma swój pojazd. Jako piesi i rowerzyści pamiętajmy o stosowaniu odblasków, które znacząco poprawiają możliwość zobaczenia nas na drodze przez kierujących pojazdami – zaznacza mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

(żms)/KMP Zabrze