Polska przed i po 1989 roku. Metropolia zaprasza do Zabrza na koncert, jakiego jeszcze nie było


Muzyczna uczta i multimedialne widowisko w jednym – tak można w skrócie opisać koncert „1989 – WOLNOŚĆ TO WYBÓR”, który 2 czerwca odbędzie się na promenadzie przy Arenie Zabrze.

Uczestnicy tego widowiska wybiorą się w symboliczną podróż, która zilustruje zmagania Polaków walczących o wolność i niepodległość. W koncercie upamiętniającym 30. rocznicę wolnych wyborów w Polsce wystąpi plejada gwiazd, m.in. Katarzyna Cerekwicka, Marek Piekarczyk czy Łukasz Zagrobelny. Artyści zaśpiewają kultowe, rozpoznawalne przez pokolenia utwory.

Komunizm, strajki robotników, stan wojenny, wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II, wprowadzenie Polski do NATO i późniejsze wejście do Unii Europejskiej – część z nas doskonale pamięta wszystkie te wydarzenia, inni znają je z podręczników i opowieści.


[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Teraz wszyscy mieszkańcy Metropolii, niezależnie od wieku, będą mogli doświadczyć tych wydarzeń w zupełnie nowej formie, podczas zapierającego dech w piersiach audiowizualnego widowiska.[/perfectpullquote]

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaprasza do Zabrza na koncert w formie dynamicznego pokazu obrazów i dźwięków, podczas którego nastroje będą zmieniać się jak w kalejdoskopie – od wzruszeń i zadumy, po radość i wspólną zabawę. W Zabrzu zobaczymy multimedialną scenę, na której wystąpią znani artyści, a towarzyszyć im będą najważniejsze wydarzenia sprzed i po 1989 roku.

W muzyczną podróż publiczność zabiorą: Katarzyna Cerekwicka, Natalia Sikora, Marie Napieralska, Marek Piekarczyk, Łukasz Zagrobelny, Filip Lato, Sound ‘N Grace, Piotr Tłustochowicz i Mateusz Jakubiec. Z głośników popłyną dźwięki znanych utworów, takich jak „Dziwny jest ten świat”, „Autobiografia”, „Przeżyj to sam”, „Chcemy być sobą” i inne.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Nie zabraknie też niespodzianek, ale te zostaną odsłonięte przed publicznością dopiero podczas koncertu na żywo. Imprezę poprowadzą Edyta Herbuś i Rafał Brzozowski.[/perfectpullquote]

Koncert upamiętniający 30. rocznicę wolnych wyborów w Polsce został dofinansowany z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Widowisko „1989 – WOLNOŚĆ TO WYBÓR” odbędzie się w niedzielę (2 czerwca) o godzinie 21:00 na promenadzie Areny Zabrze (ul. Roosevelta 81). Organizatorzy przygotowali wydarzenie, które będzie świętem wolności i muzyki jednocześnie. Wstęp jest bezpłatny.