Policjanci weszli do lokalu przy ulicy Wolności. Zabezpieczyli pieniądze i nielegalnie działające urządzenia

Niedawno skarbówka zlikwidowała lokal z sześcioma automatami do nielegalnych gier hazardowych w Zabrzu, teraz policja informuje o kolejnych. W lokalu przy ulicy Wolności działało 5 takich urządzeń.

We wtorek z samego rana wkroczyli tam funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą.

Policjanci uzyskali informację, że w lokalu przy ulicy Wolności zainstalowano automaty do nielegalnych gier hazardowych. We wtorek rano wkroczyli do lokalu w centrum miasta, gdzie podejrzewano, że znajdują się nielegalne automaty. W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli 5 urządzenia, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom – informuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

W trakcie czynności na miejscu zabezpieczone też gotówkę w kwocie 18 tys. złotych. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier

– dodaje Bijok. Zabrzańska policja przypomina, że za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna – m.in. 100 tys. zł za każde urządzenie. W lokalu było ich 5, więc mówimy o kwocie przynajmniej pół mln zł.

Więcej na temat możliwych konsekwencji prowadzenia takiej działalności pisaliśmy przy okazji akcji śląskiej KAS na terenie Zabrza.

Pieniądze ukryte w… odkurzaczu. Skarbówka weszła do strzeżonego lokalu, ujawniła 6 automatów

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze