Pieniądze ukryte w… odkurzaczu. Skarbówka weszła do strzeżonego lokalu, ujawniła 6 automatów

6 automatów do nielegalnych gier hazardowych oraz 40 tysięcy złotych w gotówce zabezpieczyli funkcjonariusze ze śląskiej skarbówki w jednym z punktów na terenie Zabrza. Środki pieniężne były ukryte w nietypowych miejscach.

Lokal, w którym działał nielegalny punkt hazardowy, był strzeżony przez obsługę.

Po kilkukrotnym wezwaniu do dobrowolnego otwarcia drzwi i braku reakcji mundurowi próbowali wejść do środka przy użyciu narzędzi. Po chwili wyłączyły się elektromagnesy w drzwiach i funkcjonariusze weszli do lokalu – informuje Śląska KAS.

W pomieszczeniu zastali 27–letnią pracownicę i 39 letniego mężczyznę, najprawdopodobniej klienta. Kobieta została przesłuchana w związku z procederem prowadzenia i urządzania nielegalnych gier na automatach, a mężczyznę przesłuchano w charakterze świadka

– dodaje skarbówka.

Służby zabezpieczyły 6 automatów, na których urządzane były nielegalne gry hazardowe oraz niemal 40 tys. zł w gotówce ukryte w odkurzaczu i pojemniku na ręczniki. Środki pieniężne najprawdopodobniej przeznaczone były na wygrane. Postępowanie w sprawie urządzania nielegalnych gier hazardowych poprowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach.

Zlikwidowali prawie 200 punktów

Śląska KAS podsumowała ubiegły rok w zakresie walki z nielegalnym hazardem. Od stycznia do grudnia 2023 r. mundurowi zlikwidowali 192 nielegalne punkty, w sumie zabezpieczyli 401 automatów, na których urządzane były gry hazardowe.

Skarbówka przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których urządzane są te gry, grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu

– informuje KAS.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać: telefonicznie na numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000, za pomocą elektronicznego formularza (link), a także mailowo na adres: powiadomKAS@mf.gov.pl.

(żms)/KAS