Policja zatrzymała sprawcę rozboju przy ulicy Pułaskiego. 47-latek na 3 miesiące trafił do aresztu

Zabrzańska policja zatrzymała drugą osobę, mężczyznę, który brał udział w rozboju na ulicy Pułaskiego. 47-latek i jego znajoma pobili i okradli z telefonu poznanego wcześniej przez kobietę 40-letniego zabrzanina.

Decyzją sądu na wniosek śledczych podejrzany został aresztowany na okres trzech miesięcy. Za ten czyn grozi mu teraz do 15 lat więzienia. Przypomnijmy, że do rozboju, w którym uczestniczył zatrzymany ostatnio 47-latek, doszło 13 października. Już wcześniej w ręce śledczych wpadła zamieszana w to przestępstwo 36-letnia koleżanka mężczyzny. Więcej na ten temat pisaliśmy w pierwszej połowie listopada:

Krwawy finał sąsiedzkiego konfliktu w mieszkaniu przy ulicy Goethego. 47-latek zaatakowany nożem

Od tego czasu zabrzańscy kryminalni prowadzili intensywne czynności zmierzające do ustalenia, a także zatrzymania sprawców napaści. Teraz w ręce stróżów prawa wpadł 47-letni wspólnik kobiety. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a we wtorek Sad Rejonowy w Zabrzu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – informuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze