Pod wpływem alkoholu znęcał się nad swoją 95-letnią matką. Sprawę przemocy wykrył dzielnicowy

66-letni mężczyzna podejrzany o znęcanie nad swoją 95-letnią matką, został zatrzymany przez policjantów z pierwszego komisariatu. Decyzją prokuratury objęto go policyjnym dozorem, zakazem zbliżania się i kontaktowania.

Mężczyzna zatrzymany został po tym, jak o przemocy wobec wiekowej kobiety dowiedział się dzielnicowy.

W trakcie swoich czynności policjanci ustalili, że 66-latek będąc pod wpływem alkoholu, wszczyna regularnie awantury ze swoją matką, grożąc jej i używają wobec niej fizycznej i psychicznej przemocy. Tak sytuacja miał trwać już od lipca ubiegłego roku – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Zbieraniem materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z zabrzańskiej jedynki. Zatrzymany usłyszał zarzut dotyczący znęcania psychicznego oraz fizycznego

– dodaje rzecznik tutejszej policji.

Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji. Podejrzanego obowiązuje również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakaz opuszczenia mieszkania. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

(żms)/KMP Zabrze
fot. zdjęcie poglądowe