Otwarto pierwszy w Zabrzu Klub Senior +. Dotację na jego utworzenie przyznał miastu Wojewoda


Przy ulicy Żółkiewskiego 12a został oficjalnie otwarty pierwszy w Zabrzu Klub Senior+, z którego będzie korzystać 30 seniorów. Placówka została uruchomiona w środę, 8 stycznia.

To efekt rozstrzygnięcia konkursu ofert na prowadzenie Klubu Senior+ w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020, do którego miasto Zabrze przystąpiło w styczniu 2019 roku. Wojewoda Śląski przyznał miastu dotację w wysokości 117 tysięcy zł na utworzenie i doposażenie placówki należącej wcześniej do Jednostki Gospodarki Nieruchomościami.

Wkład własny miasta miał początkowo wynosić 32 tysiące złotych. Ostatecznie całość inwestycji wyniosła ponad 187 tys. zł, a miasto wyasygnowało na to zadanie 70 tys. zł.

Pomieszczenia zostały wyremontowane zgodnie z założeniami programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W ramach prac utworzono salę do rehabilitacji, pomieszczenie do wspólnych spotkań z aneksem kuchennym, węzeł sanitarny, biuro i magazynek. W sali rehabilitacyjnej zamontowano drabinki, materace i rower stacjonarny. Zakupiony został także namiot ogrodowy, stół i krzesła, żeby można było korzystać z wypoczynku na świeżym powietrzu.


Pracami remontowymi i zakupem wyposażenia zajęła się Jednostka Gospodarki Nieruchomościami. Klub będzie działać pod auspicjami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze