Nowy rozkład jazdy tramwaju nr 5. Warto sprawdzać jak kursują także inne środki komunikacji miejskiej

fot. Tramwaje Śląskie

Zarząd Transportu Metropolitalnego przekazał, iż z dniem 1 kwietnia (środa), w związku z zakończeniem kursowania linii autobusowej komunikacji zastępczej T-5, wprowadzony zostaje nowy rozkład jazdy linii tramwajowej nr 5.

ZTM informuje także o innych zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej wynikających z trwającej pandemii. Na niektórych liniach, z racji niższej frekwencji oraz niewystarczającej liczby kierowców, kursów jest mniej. Na innych natomiast, zgodnie z potrzebami, oferta jest zwiększana. Organizator komunikacji miejskiej na bieżąco przekazuje informacje dot. zmian w kursowaniu linii autobusowych, tramwajowych oraz trolejbusowych.

Aktualnie na większości linii obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni robocze nieszkolne.

Na liniach 32 (poranne kursy) oraz 617 (wybrane kursy) autobusy standardowe zostaną zastąpione pojazdami przegubowymi.


Od 1 kwietnia wprowadzona zostanie zmiana taboru ze standardowego na przegubowy: w dni robocze w wybranych kursach linii 186, 202 i 692 oraz w dni wolne w wybranych kursach linii 186, 259 i 692.

28 marca wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu linii lotniskowych – od tego dnia linie AP3 i AP4 zostały zawieszone, a linie AP1 i AP2 kursują w ograniczonym zakresie, wg specjalnego rozkładu jazdy.

Od 30 marca na linii autobusowej nr 23 uruchomione zostały 2 dodatkowe kursy skrócone w relacji: Zabrze Goethego (13:36) – Bielszowice Kopalnia (14:00) – Nowy Bytom Centrum (14:10) oraz Nowy Bytom Centrum (14:10) – Bielszowice Kopalnia (14:20) – Zabrze Goethego (14:44).

Rozkłady jazdy wszystkich linii ZTM można znaleźć pod linkiem.

Przypominamy, że zgodnie z wprowadzonymi obostrzeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa w komunikacji miejskiej może równocześnie podróżować liczba pasażerów odpowiadająca połowie miejsc siedzących.

(nmm/ZTM)
fot. Tramwaje Śląskie