Festiwal MOC DĘTYCH w przestrzeni Strefy Carnall. “Tożsamość regionu podana w nowoczesnej oprawie”

ZDJĘCIE POGLĄDOWE
REKLAMA

Przed nami kolejna edycja Festiwalu “MOC DĘTYCH – współczesne brzmienia Orkiestr Górniczych”, który organizowany jest przez Muzeum Górnictwa Węglowego. To wyjątkowe wydarzenie łączące muzykę, kulturę i dobrą zabawę w regionalnym klimacie. Tegoroczna odsłona imprezy odbędzie się w dniach 27-28 czerwca.

Festiwal odbywa się w industrialnej przestrzeni Strefy Carnall. Wydarzenie udowadnia, że śląskie dziedzictwo brzmi dziś mocniej i bardziej dynamicznie niż kiedykolwiek.

W tym roku zaplanowano m.in. koncert w unikatowej scenerii Strefy Carnall Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, Legendarne Bitwy Orkiestr, nowoczesny repertuar, który łączy górniczą tradycję z energią współczesnego festiwalu oraz zaskakujące projekty z udziałem didżejów i zaproszonych gości – zapowiada Urząd Miejski w Zabrzu.

Festiwal Moc Dętych to muzyczne święto, w którym orkiestry dęte prezentują znane i lubiane hity w zupełnie nowej, energetycznej odsłonie.

Górnicze Orkiestry Dęte to nasze niematerialne dziedzictwo kulturowe – żywa tradycja, która zasługuje na najlepszą oprawę. MOC DĘTYCH to nie tylko muzyka – to ludzie, emocje i tożsamość regionu podana w nowoczesnej oprawie i formie – podkreślają organizatorzy.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

(żms)/UM Zabrze

Wcześniej odbędą się muzyczne happeningi: