Nietrzeźwy jechał hulajnogą elektryczną. Policja ukarała go wysokim mandatem

Na ul. 3 Maja podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej został zatrzymany 21-latek pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Policja apeluje o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze i przypomina, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

Przypominamy również, że użytkownik hulajnogi elektrycznej może korzystać z chodnika, tylko w przypadku jeśli nie ma wydzielonej drogi dla rowerów, a dopuszczalna prędkość na jezdni jest większa niż 30 km/h. Musimy jednak przy tym pamiętać, aby jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność oraz ustępować pieszemu pierwszeństwo. Nie zapominajmy również o tym, że zabronione jest przewożenie na tym urządzeniu innych osób, zwierząt i przedmiotów zaznacza mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze