Muzyczne opowieści o Pink Floyd z wieżą ciśnień w tle. Niecodzienne wydarzenie w Zabrzu

Płyta zespołu Pink Floyd „THE DARK SIDE OF THE MOON” w tym roku obchodzi 50-lecie wydania. Z tej okazji w zmodernizowanej wieży ciśnień przy ul. Zamoyskiego zaplanowano niecodzienne wydarzenie.

Będzie to muzyczno-słowna podróż organizowana przez Politechnikę Śląską, miasto oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

W tej wyjątkowej podróży towarzyszyć nam będzie muzyka Pink Floyd odtwarzana z płyt gramofonowych. Spotkanie, które odbędzie się w odrestaurowanej Wieży Ciśnień przy ul. Zamoyskiego 2 w Zabrzu, poprowadzi Bogusław Ziębowicz – animator muzycznej kultury winylowej na Śląsku i nie tylko – informuje miasto.

Wydarzenie połączone będzie ze zwiedzaniem wystawy CARBONEUM – centrum wiedzy o węglu – nowoczesnej ekspozycji łączącej w sobie funkcje centrum nauki i klasycznej wystawy edukacyjnej. Czas odkryć właściwości i zastosowanie węgla, oraz przekonać się, że węgiel naprawdę jest we wszystkim co nas otacza

– kontynuuje magistrat.

A co płyta THE DARK SIDE OF THE MOON ma wspólnego z węglem? Teoretycznie nic… ale jej okładka jest w czarnym jak węgiel kolorze, nie licząc pryzmatu rozszczepiającego światło, a ramię gramofonu, które będzie odtwarzało płytę jest wykonane z karbonu. Przypadek? Jeśli nadal tak myślicie to dodamy, że igła gramofonu jest… diamentowa – wyjaśniają organizatorzy.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Nauka z kulturą” realizowanego przez Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO Politechniki Śląskiej. WSTĘP BEZPŁATNY. Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr. tel.: 32 37 33 520.

(żms)/UM Zabrze
fot. arch. UM Zabrze