Kibice wracają na stadion Górnika Zabrze. Specjalne zasady bezpieczeństwa na meczu z Koroną

Kluby centralnych szczebli rozgrywkowych otrzymały pozwolenie na organizację imprez masowych z udziałem ograniczonej liczby kibiców do 25% pojemności stadionu. Piątkowy mecz Górnika z Koroną odbędzie się przy częściowej obecności fanów.

Poniżej prezentujemy plan powrotu kibiców na trybuny stadionu im. Ernesta Pohla.

PIERWSZEŃSTWO DLA POSIADACZY KARNETÓW

Każdej osobie, która posiada ważny karnet całosezonowy lub na rundę wiosenną bieżącego sezonu Klub umożliwi obecność na stadionie na wszystkich domowych meczach Górnika w rundzie finałowej PKO Ekstraklasy.


Zgodnie z obowiązującym prawem powszechnym i zasadami reżimu sanitarnego w okresie pandemii COVID-19, klub jest zobowiązany do utrzymania podwyższonego standardu bezpieczeństwa, co w przypadku większości karnetów wiązać się będzie ze zmianą miejsc i zachowaniem odpowiedniego dystansu między uczestnikami wydarzenia. Górnik Zabrze zaznacza jednak, że samo wejście na stadion będzie się odbywało na podstawie dotychczasowych karnetów.

Po zabezpieczeniu miejsc dla „karnetowiczów” oraz wynikających z umów sponsorskich, pozostała pula będzie oddana do dyspozycji w formie biletów jednorazowych. Zgodnie z wytycznymi organizatora rozgrywek będzie się odbywała tylko i wyłącznie drogą internetową. W tym przypadku pierwszeństwo tradycyjnie będą mieli uczestnicy programu „Trójkolorowi”.

Sprzedaż biletów rozpoczęła się w czwartek (18.06) o godzinie 14:00. Pierwsze 6 godzin (do 20:00) zarezerwowano dla uczestników programu TRÓJKOLOROWI.

Jednocześnie pamiętać musimy, że na stadion został podzielony na specjalne strefy. W celu zapewnienia bezpiecznej pracy zgodnej z zasadami izolacji między innymi pracownikom producenta sygnału, część sektorów i dróg dojścia musiała zostać wyłączona dla kibiców. W związku z tym liczba fanów, którzy będą mogli wziąć udział w meczach rundy finałowej nie będzie stanowiła równowatości 25% pojemności stadionu im. Ernesta Pohla, a wyniesie około 4 600 – zaznacza Biuro Prasowe Górnika Zabrze.

Klub zaprezentował kilka najważniejszych zasad, które będą obowiązały podczas domowych meczów Górnika w rundzie finałowej.

Wszyscy uczestniczący w meczu będą zobowiązani do bezwzględnego dostosowania się do obowiązujących regulaminów. Kibice zajmować będą miejsca z zachowaniem odpowiedniego dystansu (co czwarte miejsce zgodnie ze schematem poniżej). Wyjątkami od tej zasady są rodziny wspólnie mieszkające, opiekunowie z dziećmi do lat 13. lub z osobami niepełnosprawnymi.

Zasada zachowania bezpiecznego dystansu będzie obowiązywała już podczas wejścia na stadion, jak i w jego obrębie (np. chcąc skorzystać z toalet).

Kibice będą również zobowiązani do posiadania maseczek, które bezwzględnie muszą zakrywać twarz w momencie wejścia na obiekt i poruszania się w obrębie stadionu. Osoba nie posiadająca maseczki nie zostanie wpuszczona na stadion. W kasie czerwonej otwarty zostanie punkt sprzedaży maseczek.

W dniu meczu dostępna będzie tylko i wyłącznie kasy reklamacyjne: niebieska oraz kasa TORCIDA. W związku z powyższym zobowiązujemy kibiców do samodzielnego oddrukowania zakupionego biletu w domu.

Punkty gastronomiczne podczas meczu z Koroną Kielce będą nieczynne.

Do dyspozycji nie będzie również oddany punkt depozytowy.

Wejście do toalet moze wiązać sie z oczekiwaniem na miejsce na zewnątrz.

Więcej informacji zostanie podanych na oficjalnej stronie internetowej Górnika oraz w komunikatach spikera podczas meczu. Kibice są proszeni o bezwzględne stosowanie się do zaleceń służb informacyjnych.

W związku z wynikającym z przepisów i ograniczeń wyłączeniu sektorów B11, B12, B13 posiadacze karnetów na te sektory wchodzą na stadion wejściem nr 6 i zajmują miejsca na sektorze A04 z zachowaniem odpowiedniego dystansu.

W związku z wynikającym z przepisów i ograniczeń wyłączeniu sektorów B14 oraz B15 zajmują miejsca w sektorach B18, B19 oraz B20 z zachowaniem odpowiedniego dystansu.

Sklep Kibica w dniu meczu czynny będzie od 10:00 do 20:30. SKLEP NIE BĘDZIE PROWADZIŁ SPRZEDAŻY BILETÓW, ANI ICH ODDRUKOWYWAŁ.

Podczas meczów w rundzie finałowej nie obowiązują żadne zasady związane z sektorem rodzinnym.

Po zakończeniu meczu wyjście ze stadionu odbywać się będzie etapami.

(nmm)/Biuro Prasowe Górnika Zabrze
fot. stadion w Zabrzu