I Festiwal Kultury Ormiańskiej w Zabrzu. Koncerty muzyki sakralnej, ormiańskiej i polskiej

To będzie zupełna nowość na kulturalnej mapie Zabrza – I Festiwal Kultury Ormiańskiej. W programie imprezy przewidziano koncert muzyki sakralnej oraz klasycznej muzyki ormiańskiej i polskiej.

Wydarzenie rozpocznie się w naszym mieście już w najbliższą środę, 30 listopada, o godzinie 16:00 w Kopalni Guido, ul. 3 Maja 93. Wystąpią: Ani Meltonyan – sopran, Nelli Martirosyan – duduk oraz Piotr Oczkowski – organy, fortepian i prowadzenie. Uwaga: obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem 32 271 40 77.

W ramach I Festiwalu Kultury Ormiańskiej 2 grudnia (piątek), o godz. 17:00, w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. 3 Maja 91A) odbędzie się kolejny koncert – tym razem muzyki ormiańskiej. W programie: występ Sargisa Davtyana z zespołem „Armenian Folk Project” oraz zespołu folkowego „HabiArJan” (tu rezerwacja miejsc nie obowiązuje).

Organizatorem I Festiwalu Kultury Ormiańskiej jest Ormiańsko-Polski Komitet Społeczny, a partnerami: Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Kopalnia Guido oraz Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu. Wstęp wolny.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze/mat. organizatora