Groził żonie maczetą, znęcał się pod wpływem alkoholu. Kolejny przypadek przemocy domowej

38-letni mężczyzna znęcał się nad swoją żoną i groził jej własnoręcznie wykonaną maczetą – ostatnio został zatrzymany przez policjantów z piątego komisariatu. W tym przypadku przemoc domowa trwała od około 3 lat. To kolejny taki przypadek w Zabrzu…

…i następna ofiara, która przerwała milczenie i sama zgłosiła się po pomoc do organów ścigania. W poniedziałek policja opisywała inną sprawę, w której także dochodziło do przemocy domowej.

Podczas licznych awantur 60-latek znęcał się nad swoją żoną. Ofiara ostatecznie zgłosiła się po pomoc

W trakcie swoich czynności policjanci ustalili, że 38-latek będąc pod wypływem alkoholu wszczyna regularnie awantury ze swoją żoną, w trakcie których miało dochodzić do przemocy fizycznej i psychicznej. Zbieraniem materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z zabrzańskiej piątki. Policjanci ustalili również, że mężczyzna miał grozić żonie własnoręcznie wykonaną maczetą – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Zatrzymany usłyszał zarzut dotyczący znęcania psychicznego oraz fizycznego i kierowania gróźb karalnych. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji. Podejrzanego obowiązuje również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakaz opuszczenia mieszkania. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze