Podczas licznych awantur 60-latek znęcał się nad swoją żoną. Ofiara ostatecznie zgłosiła się po pomoc

Nie ma niemal tygodnia, by policja nie donosiła o kolejnym przypadku przemocy domowej, który wreszcie ujrzał światło dzienne. Tym razem chodzi o 60-latka, który znęcał się nad swoją o 9 lat starszą żoną.

Mężczyzna zatrzymany został po tym, jak ofiara sama zgłosiła się do policjantów o pomoc.

W trakcie swoich czynności policjanci ustalili, że 60-latek będąc pod wypływem alkoholu wszczyna regularnie awantury ze swoją żoną. Taka sytuacja miał trwać już od roku. Podczas licznych awantur miało dochodzić do przemocy fizycznej i psychicznej. Zbieraniem materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z zabrzańskiej dwójki. Zatrzymany usłyszał zarzut dotyczący znęcania psychicznego oraz fizycznego – relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem – na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji. 60-latka obowiązuje również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakaz opuszczenia mieszkania. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Przemoc w związkach, w rodzinie, to powszechny problem

Zaledwie tydzień temu (13 lutego) policja donosiła o innym przypadku, w którym 33-latek znęcał się nad swoją partnerką życiową. Do tego także dochodziło pod wpływem alkoholu i dodatkowo środków odurzających. Z kolei 9 lutego informowano o mężczyźnie, który nękał swoją byłą partnerkę. Inny przypadek opisywano 30 stycznia – tam 36-letni mężczyzna znęcał się nad swoją 65-letnią matką (w tej konkretnej sytuacji nie było mowy o tym, by działo się to wskutek działania używek, zaś oskarżony o przemoc mężczyzna był już za to karany).

Każdorazowo w takich sytuacjach policja prosi o zgłaszanie problemu – dzwoniąc na numer 112, korzystając z aplikacji „Alarm 112”, aplikacji „Moja Komenda” – szczegółów na temat form kontaktu, by uzyskać pomoc, można dowiedzieć się chociażby z tego komunikatu (link).

(żms)/KMP Zabrze