Górnik Zabrze włącza się w pomoc pogorzelcom z Biskupic. Zaprasza na Mikołajkowy mecz


Klub Górnika Zabrze postanowił, że podczas najbliższego meczu z Wisłą Kraków na stadionie Górnika przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na rzecz pomocy poszkodowanym w pożarze w zabrzańskich Biskupicach.

Z pewnością większość z Was słyszała o dramacie, jaki dotknął kilkanaście rodzin mieszkających w jednej z kamienic w dzielnicy Zabrza Biskupicach. Do pożaru doszło w sobotę przed południem. Na szczęście nikt nie zginął, lecz aż dwanaście rodzin straciło dorobek praktycznie całego życia, a ich mieszkania nie nadają się do użytku – przekazało Biuro Prasowe Górnika Zabrze.

Niemal natychmiast z pomocą ruszyli sąsiedzi z Biskupic, mieszkańcy Zabrza oraz władze miasta. Los zabrzan, naszych sąsiadów, po prostu ludzi w potrzebie, bliski jest również naszej „Trójkolorowej” rodzinie

– czytamy dalej w komunikacie.


Jak dowiadujemy się ze strony Górnika Zabrze, w pomoc zaangażowała się również grupa Torcida Girls, a Stowarzyszenie “Kibice Razem” wystosowało do fanów apel o wsparcie.

Potrzeby są i będą jednak bardzo duże, dlatego zarząd Górnika podjął decyzję o organizacji zbiórki pieniędzy – wspólnie z zabrzańskim stowarzyszeniem „Otoczka” – podczas najbliższego meczu z Wisłą Kraków – przekazuje Biuro Prasowe.

Przy wejściach na Arenę im. Ernesta Pohla oraz na samych trybunach widoczni będą wolontariusze wspomnianego stowarzyszenia, którzy zaopatrzeni w skarbonki, prosić będą o datki na pomoc pogorzelcom.

Poszkodowani w pożarze mieszkańcy Biskupic również zostaną zaproszeni na mecz.

Kibice już wcześniej pokazali, jak ważna dla nich pomoc bliźnim. Podczas meczu z Piastem udało się zebrać ponad 12 tysięcy złotych na rzecz leczenia byłego piłkarza Zenona Lisska. Być może teraz uda się zebrać jeszcze więcej.

W 18. kolejce PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze zmierzy się na Arenie przy Roosevelta 81 z Wisłą Kraków. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:30 w Mikołajki wypadające w piątek, 6 grudnia. Uwaga! Zarząd Klubu zadecydował o przygotowaniu specjalnej oferty na potyczkę z Wisłą. Ceny wszystkich biletów, poza VIP-owskimi, będą tańsze o 50 %.

(żms)/Biuro Prasowe Górnik Zabrze
fot. arch. 24zabrze.pl