Górnik Zabrze przekazał prezenty w ramach akcji “Szlachetna Paczka” . Wsparł samotną matkę z 2 dzieci

Piłkarze Górnika Zabrze, podobnie jak w ubiegłych latach, włączyli się w kampanię “Szlachetnej Paczki”. W tym roku zawodnicy 14-krotnych Mistrzów Polski wsparli samotną, zmagającą się z potężnymi problemami zdrowotnymi matkę wychowującą dwójkę dzieci.

– Wielką pomocą zawodnikom Górnika, już tradycyjnie, służyli wolontariusze zabrzańskiego oddziału Szlachetnej Paczki, którzy pomogli w wyborze potrzebującej rodziny. W akcję zaangażowała się praktycznie cała szatnia, pod czujnym okiem kapitana zespołu, Szymona Matuszka. Klubowa młodzież – Daniel Ściślak, Michał Rostkowski, Dariusz Pawłowski – zajęła się zakupami: długoterminowa żywność, chemia przemysłowa, kołdry, pościel – to produkty pierwszej potrzeby, które kompletnie zapełniły pojemne wózki jednego z supermarketów – relacjonuje Bartłomiej Perek z Biura prasowego Górnika Zabrze.

Osobno zamówione zostały elementy wyposażenia mieszkania, których bardzo brakuje w wybranym domu

– dodaje Perek.


Warto zaznaczyć, że “górnicy” zadbali by sprawić pani Ewie oraz dwójce dzieci – Krzysztofowi i Agnieszce – odrobinę przyjemności w tym przedświątecznym okresie. Jak dowiadujemy się ze strony klubu, pani Ewa w lutym straciła męża. Sama jest bardzo poważnie chora na serce.

Kobieta ma podporę w dzieciach, które powoli wchodzą w dorosłość. Zarówno Krzysztof, jak i Agnieszka mają konkretne plany, wizję przyszłości i cele, jednak w tej chwili najważniejsze jest dla nich zdrowie mamy.

Spotkanie w celu przekazania podarunków miało miejsce w sobotę. Z rodziną spotkał się Szymon Matuszek oraz Juan Bauza.

– Mamy nadzieję, że produkty, które przywieźliśmy pomogą Wam w codziennym życiu, a drobne upominki umilą zbliżający się świąteczny okres – powiedział kapitan Górnika.

Sam Szymon, który bardzo szybko złapał świetny kontakt z rodziną, również został obdarowany. Trzynastoletnia Agnieszka, która wykazuje spore uzdolnienia artystyczne, przygotowała specjalną pracę plastyczną przedstawiającą herb Górnika.

(żms)/Górnik Zabrze
fot. Górnik Zabrze