Do lokali wyborczych za darmo na terenie Metropolii. „Nie będą potrzebne żadne zaświadczenia”

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Sejmu i Senatu RP. Aby ułatwić mieszkańcom Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oddanie swojego głosu, tego dnia będzie można bezpłatnie podróżować komunikacją ZTM.

Przypomnijmy, że wybory odbędą się już w tym tygodniu – 15 października. Tego dnia lokale wyborcze będą czynne między godziną 7:00 a 21:00. Wiele osób mieszka w pobliżu swoich lokali wyborczych, na pewno jednak nie wszyscy. Ci, którzy muszą tam dojechać, zrobią to za darmo.

– Niedziela będzie ważnym dniem, w którym zdecydujemy o tym, kto nas będzie reprezentował w parlamencie przez kolejne 4 lata – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu GZM.

Chcemy maksymalnie ułatwić wszystkim mieszkańcom możliwość oddania swojego głosu w wyborach. Nie wszyscy mają komisje wyborcze pod nosem. W mniejszych gminach często są one znacznie oddalone od miejsca zamieszkania. Zdarza się także, że głosujemy tam, gdzie jesteśmy zameldowani, choć mieszkamy w zupełnie innym miejscu. Z myślą o tych wszystkich mieszkańcach, uruchomimy bezpłatny publiczny transport zbiorowy w dniu wyborów

– dodaje.

W celu odbycia bezpłatnej podróży w niedzielę, 15 października, nie będą potrzebne żadne zaświadczenia. Bezpłatna komunikacja obejmie wszystkie pojazdy jeżdżące pod szyldem Transport GZM na terenie 56 gmin woj. śląskiego.

Gdzie głosować? Adres swojego lokalu wyborczego można sprawdzić podając nazwę miejscowości i ulicy na stronie PKW – kliknij TU.

(żms)/mat. GZM