Bezpieczna droga do szkoły z zabrzańską policją. Więcej patroli przy placówkach edukacyjnych

Zakończył się letni wypoczynek. Pierwszy dzień września to powrót do nauki. W bezpiecznej drodze do szkół i przedszkoli tradycyjnie pomagają policjanci. Kierowcy muszą pamiętać – w rejonie placówek edukacyjnych będzie zdecydowanie większy ruch.

W pierwszych dniach września policjanci ruchu drogowego, dzielnicowi i profilaktyce swoją obecnością przy szkołach chcą zachęcić do zachowania maksymalnej koncentracji pieszych i kierowców.

Tu mogą pojawiać się dzieci, które w beztroski sposób pokonują ruchliwe drogi. Patrole przypominają o zasadach bezpiecznego poruszania się. Od rana funkcjonariusze są obecni w okolicach szkół, zwłaszcza tych, które położone są przy ruchliwych ulicach – mówi mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Policjanci rozdają elementy odblaskowe, bo już niedługo zmrok będzie zapadał szybciej. Najmniejszy taki element może uchronić przed potrąceniem

– dodaje.

Działania zabrzańskich policjantów związane z bezpieczną drogą do szkoły trwać będą przez kilka kolejnych dni. Mundurowi będą przypominać, aby zachować szczególną uwagę tam, gdzie ruch pieszych w czasie wakacji był zdecydowanie mniejszy. Dzieci mogą liczyć na pomoc policjantów. Funkcjonariusze zwracać będą także uwagę na sposób przewożenia dzieci w pojazdach oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze