Auto jechało w nietypowy sposób. Po zgłoszeniu od świadka, policjanci zatrzymali pijanego 41-latka

Mając dwa promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę auta, lekceważąc bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego, a także… nałożony nań dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Na szczęście zareagowali świadkowie.

W myśl nowych przepisów, kierowca ten powinien stracić również samochód, o ile rzecz jasna jechał własnym, będąc na podwójnym gazie.

W minioną sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie, że po ulicy Jordana porusza się renault, którego kierowca może być nietrzeźwy. Dzielnicowi z Komisariatu V Policji w Zabrzu, szybko namierzyli i zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec Zabrza siedzący za kierownicą samochodu jest kompletnie pijany – relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

– dodaje rzecznik.

Teraz 41-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę mimo orzeczonego zakazu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia. Od 14 marca obowiązują też nowe przepisy, które pozwalają, czy wręcz nakazują sądom konfiskatę pojazdów tym kierowcom, którzy za kółko wsiedli mając od 1,5 promila wzwyż. Więcej na ten temat pisaliśmy niedawno tu:

Konfiskata samochodu za jazdę pod wpływem alkoholu. Nowe przepisy kodeksu karnego weszły w życie

(żms)/KMP Zabrze