32. finał WOŚP. Pokazy pierwszej pomocy w wykonaniu PSP w zabrzańskich centrach handlowych

Nauka udzielania pierwszej pomocy jest nieodzownym elementem towarzyszącym finałom WOŚP. W Zabrzu w tym tygodniu będą dwa takie pokazy, jeszcze przed samą imprezą. Strażacy z PSP pojawią się w centrach handlowych w naszym mieście, gdzie udzielą instruktażu.

To wiedza, od której może zależeć życie lub zdrowie innych osób, w tym naszych bliskich. Warto nabyć tych umiejętności, chociażby w minimalnym zakresie.

Komenda Miejska PSP w Zabrzu zaprasza na pokazy Pierwszej Pomocy, które odbędą się w czwartek, 25 stycznia, w Centrum Handlowym Platan (pl. Teatralny 12) na pasażu głównym oraz w piątek, 26 stycznia, w Centrum Handlowym M1 (ul. Szkubacza 1) na pasażu głównym.

Szkolenia organizowane są w ramach 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, podczas którego będzie można przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy

– czytamy w mediach społecznościowych zabrzańskiej PSP.

Instruktaż każdorazowo będzie prowadzony w godzinach 16:00-19:00. W trakcie spotkań zostaną pokazane techniki udzielania pierwszej pomocy, jak również zostanie zaprezentowane wyposażenie, jakim dysponuje Państwowa Straż Pożarna w Zabrzu.

(żms)/PSP Zabrze
fot. PSP Zabrze (zdjęcia z dnia otwartego siedziby PSP Zabrze w ramach 32. finału WOŚP)