136 km/h w terenie zabudowanym. Mieszkaniec Bytomia tymczasowo pożegnał się z prawem jazdy

81 kontroli pojazdów, w tym 80 ujawnionych wykroczeń w postaci przekroczenia prędkości i zatrzymane dwa prawa jazdy. To efekt piątkowych ogólnopolskich działań „Prędkość”.

Jeden z kierujących przekroczył prędkość o 86 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym.

Od godzin porannych w piątek na drogach naszego miasta prowadzone były ogólnopolskie działania „Prędkość”. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej Komendy, na porannej zmianie dokonali kontroli 81 pojazdów oraz ujawnili 80 przekroczeń prędkości. Rekordzistą okazał się mieszkaniec Bytomia, który „pędził” z prędkością 136 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym przy ograniczeniu do 50 kilometrów – relacjonuje mł. asp. Adam Strzodka z KMP Zabrze.

Kolejnym kierującym, który znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość to mieszkaniec Rudy Ślaskiej, który kierował z prędkością 102 kilometrów na godzinę przy ograniczeniu do 50. Obydwóm mężczyznom policjanci zatrzymali już prawo jazdy

– dodaje Strzodka.

Policja apeluje o rozsądek. Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu na drodze.

(żms)/KMP Zabrze
fot. arch. KMP Zabrze