W tym Festiwalu Rysowania wziąć udział może każdy. Najlepsze prace trafią na wystawę

18 maja w Zabrzu odbędzie się 21. Międzynarodowy Festiwal Rysowania. Konkurs odbędzie się 18 maja w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu (ul. J. Matejki 6).

Uczestnikiem Festiwalu może zostać praktycznie każdy, gdyż jest przeznaczony zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych z Polski i z zagranicy. Przystępujący do konkursu będą musieli wykonać rysunkowe studium postaci ludzkiej z natury (rysowanie z żywego modela). Praca musi zostać wykonana dowolną techniką rysunkową, na dowolnym podobraziu (płótno, karton, papier i in.) o formacie nieprzekraczającym B1 (100×70).

Bilety wstępu na Festiwal można nabyć w kasie MOSiR bezpośrednio przed imprezą (w cenie 5 zł). Wszystkie materiały i przybory potrzebne do rysowania będzie można kupić na miejscu. Można ze sobą przynieść: sztalugę, podkładkę, podpórkę, krzesło składane, brystol, klamerki, ołówki (węgiel, pastel, kredki, tusz, farby wodne, pisaki itp., oprócz farb olejnych), gumki oraz strugawki. Uczestnicy konkursu będą mogli rysować także bezpośrednio na brystolu położonym na podłodze.

Festiwal rozpocznie sie o godz. 10.00, oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na godz. 11.15. Rysować będzie można w godz. 11.30-15.00. Jury obradowało będzie od godz. 16.00 do godz. 19.00.

Rysunki będą oceniane przez pracowników naukowych z uczelni plastycznych. Wystawa nagrodzonych prac wraz z wręczeniem nagród i katalogów odbędzie się po letnich wakacjach.

Organizatorami Festiwalu są: Liceum Plastyczne przy ZS nr 18 w Zabrzu, Urząd Miejski w Zabrzu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.