Zwiedzanie tras w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu w wyjątkowej cenie. Pula biletów jest ograniczona

Na wybrane wycieczki w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu można wybrać się za jedyne… 5 zł od osoby. Taka promocja organizowana jest z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Warto pospieszyć się z zakupem biletów, bo pula jest ograniczona.

10 i 11 maja można także bezpłatnie zwiedzić wystawę Carboneum w zrewitalizowanej Wieży Ciśnień – Carboneum przy ul. Zamoyskiego 2.

Super promocja na 20-lecie

20-lecie Polski w UE to wyjątkowa okazja do świętowania i podkreślenia tego, jak dzięki obecności Polski w strukturach Unii zmienił się między innymi, nasz region, region Górnego Śląska.

Z tej okazji Śląski Urząd Marszałkowski przygotował liczne wydarzenia i atrakcje dla swoich mieszkańców, które to mają pokazać efekty działań współfinansowanych ze środków unijnych. Nie mogło zabraknąć możliwości odwiedzenia takich obiektów jak nasze i zwiedzania podziemnych tras Sztolnia Królowa Luiza i Zabytkowa Kopalnia Guido – informuje Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Dzięki wsparciu władz województwa, mieszkańcy Śląska, będą mogli odkryć tajemnice podziemnego świata, będącego wizytówką regionu. Zapraszamy do zakupu biletów w wyjątkowej cenie 5 zł/ os. na jedną z naszych tras

– czytamy na stronie MGW.

Bilety są w sprzedaży na stronie www.podziemnaprzygoda.pl. Promocja (5 zł) dotyczy trasy Podziemna Podróż w Czasie (ul. Wolności 408) i Podziemne Królestwo Maszyn (ul. M. Mochnackiego 12), od poniedziałku do piątku, do końca maja 2024 lub do wyczerpania dostępnej puli (warto odwiedzać stronę sprzedażową, bo uruchamiane są kolejne pule biletów na poszczególne terminy).

W Noc Muzeów też specjalne ceny

Noc Muzeów w tym roku przypada na sobotę, 18 maja. Tego dnia część atrakcji jest dostępna taniej, niż zwykle – w cenie 20 zł lub 30 zł za osobę można wybrać się na trasy Podziemny Spacer Górniczy, Podziemna Podróż w Czasie, Podziemne Królestwo Maszyn i Podziemny Spływ Sztolnią.

Bilety są dostępne na stronie www.podziemnaprzygoda.pl.

(żms)
fot. arch. 24zabrze