Znamy wyniki rekrutacji do zabrzańskich szkół na rok szkolny 2019/20. Są jeszcze wolne miejsca


W rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych prowadzonych w Zabrzu w roku szkolnym 2019/2020 wzięło udział 3119 uczniów (1508 po gimnazjum i 1611 po szkole podstawowej). Proces ten przebiegł sprawnie i bez zakłóceń.

Jak informuje zabrzański magistrat, dla wszystkich uczniów zabrzańskich szkół zostały przygotowane miejsca w szkołach średnich. Otwarto 49 oddziałów po gimnazjum i 53 oddziały po szkole podstawowej, dzięki czemu miasto wciąż dysponuje wolnymi miejscami w liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]W ramach oferty edukacyjnej największym zainteresowaniem cieszyły się oddziały o profilu dwujęzycznym, artystycznym, policyjnym i wojskowym oraz nowy kierunek technika programisty.[/perfectpullquote]

Ponadto, wielu uczniów zdecydowało się na wybór kierunku mechanik pojazdów samochodowych w branżowej szkole I stopnia. Z tego powodu, miasto utworzyło dodatkowy oddział, który pozwolił na realizację oczekiwań tegorocznych absolwentów szkół podstawowych.


(żms)/UM Zabrze
fot. px