Zdewastowany stadion po sobotnim meczu. “Czy na pewno wiedzą, na czym polega kibicowanie?”

Na zabrzańskim stadionie miejskim przy ul. Roosevelta trwa sprzątanie i naprawa uszkodzeń po sobotnim meczu. Przypomnijmy, że ostatnie spotkanie nie przebiegało bez zakłóceń.

30 października na Arenie Zabrze rozegrano spotkanie między Górnikiem Zabrze a Zagłębiem Lubin. W trakcie meczu grupa pseudokibiców znajdujących się w sektorze gości próbowała sforsować bramę (doprowadzając do jej zniszczenia), by skonfrontować się z kibicami gospodarzy.

Aktualnie na terenie stadionu trwają naprawy zdewastowanych przedmiotów, których dokonali kibice.

Kibice powinni wspierać swój klub, śledząc postępy kariery, wyniki, transfery w drużynach oraz powinni wyrażać swoje wsparcie obecnością na meczach, dopingiem, radością ze zwycięstw i zdobytych punktów, ale także wspierać drużynę podczas porażek. Tymczasem przyjezdni kibice nie mieli szacunku do pracowników, do kibiców Trójkolorowych, do obiektu, w którym powinny rozgrywać się mecze, a nie rozgrywki między środowiskami kibiców – czytamy we wpisie Areny Zabrze w mediach społecznościowych.


Wcześniej we serwisie facebook.com Areny opublikowano zdjęcia zdewastowanego stadionu.

Niestety przykro jest patrzeć na to jaką kibice mkszaglebie.pl są w stanie pozostawić po sobie “pamiątkę”. Czy, aby na pewno wiedzą, co oznacza kibic i na czym polega kibicowanie? Taka sytuacja, nie powinna mieć w ogóle miejsca – czytamy we wpisie.

(żms)
fot. Arena Zabrze