Zatrzymali do kontroli autobus szkolny, a tam… nietrzeźwy kierowca. Miał prawie pół promila

Zabrzańscy policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli 41-letniego kierującego autobusem szkolnym. Jak się okazało mieszkaniec Gliwic był na tzw. podwójnym gazie – miał prawie pół promila.

Sytuacja miała miejsce około godziny 6:00 rano w poniedziałek w rejonie ulicy Budowlanej. W ramach przeprowadzanych działań „Trzeźwość”, mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego autobusem szkolnym marki Mercedes.

Jak się okazało, 41-letni mieszkaniec Gliwic kierował pojazdem na tzw. podwójnym gazie. Po przebadaniu go przez policjantów okazało się, że w wydychanym powietrzu miał prawie pół promila

– informuje mł. asp. Adam Strzodka z KMP Zabrze.

Na szczęście w chwili kontroli w autobusie nie było żadnych dzieci. Policjanci zatrzymali gliwiczaninowi prawo jazdy, a postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Policja przypomina, że za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu grozi kara grzywny nie niższa niż 2500 złotych, a za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. – Apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i niewsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego życia – dodaje Strzodka.

(żms)/KMP Zabrze
fot. px/zdjęcie poglądowe