Zatrzymał nożownika, gratulacje wręczył mu komendant zabrzańskiej policji. Wyróżniono też strażniczki

Dwie strażniczki miejskie oraz mieszkaniec Zabrza z rąk komendanta policji otrzymali listy gratulacyjne. Wyróżnione osoby wykazały się postawą godną naśladowania – funkcjonariuszki przyczyniły się do zatrzymania złodzieja, natomiast zabrzanin obezwładnił nożownika.

We wtorek w Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu odbyła się uroczysta odprawa, podczas której Komendant Miejski Policji w Zabrzu insp. Dariusz Kopeć oraz Wiceprezydent Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski wręczyli listy gratulacyjne, dla osób, które w ostatnim czasie wykazały się postawą godną naśladowania.

W odprawie wzięła udział kadra kierownicza zabrzańskiej komendy, przedstawiciele urzędu miasta oraz Komendant Straży Miejskiej w Zabrzu Zbigniew Juskowiak. Wyróżnione osoby to dwie funkcjonariuszki zabrzańskiej Straży Miejskiej, starszy specjalista Anna Redmann i starszy strażnik Katarzyna Toborowicz, które przyczyniły się do odzyskania skradzionego pojazdu i zatrzymania sprawcy kradzieży, oraz mieszkaniec naszego miasta Pan Dariusz Kukawa, który obezwładnił 18-letniego nożownika i przyczynił się do późniejszego zatrzymania go przez policjantów – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


O obu wydarzeniach informowaliśmy na naszej stronie internetowej: 18-latek zatrzymany za usiłowanie zabójstwa…, Auto miało dziwne uszkodzenia, zauważyły to strażniczki miejskie…

W trakcie odprawy wręczono również rozkazy personalne z awansami na wyższe stanowisko służbowe. Awansowani policji to: Komendant Komisariatu II Policji w Zabrzu kom. Sebastian Makowski, Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu II Policji w Zabrzu st. asp. Daniel Wojczyński, Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu kom. Seweryn Kolanek, Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu asp. szt. Mateusz Papieraniak, Naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu podkom. Łukasz Zwierzyński.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze